Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Športni kotiček Seznam forumov -> Hokej
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo
osamljeni jezdec

Pridružen/-a: 18.05. 2007, 18:21
Prispevkov: 10243
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: 03 Okt 2007 11:26    Naslov sporočila: Novice Odgovori s citatom

Ljubitelji hokeja po vsej Sloveniji pa z nestrpnostjo pričakujejo nedeljo 7.10.2007, ko bo v dvorani Tivoli ob 18:00 težko pričakovani veliki derbi med ZM Olimpija in Acroni Jesenice. Zadnji indici kažejo, da bo Tivoli poln, saj gre prodaja vstopnic za ta derbi dobro v promet. Zato tudi pozivamo gledalce, ki bi si želeli tekmo ogledati v živo, da si karte priskrbijo v predprodaji na vseh prodajnih mestih podjetja za prodajo vstopnic Eventim (tudi na vse Petrolovih servisih po vsej Sloveniji).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Primož
Nad Kimpaa

Pridružen/-a: 27.08. 2007, 14:10
Prispevkov: 1462

PrispevekObjavljeno: 03 Okt 2007 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja tud jst prčakaujm ta derbi, da utišamo tivoli, pa pokažemo kje se še zmerej igra najboljši hokej Cool na zmago jesenic Sad

PrispevekObjavljeno: 03 Okt 2007 20:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadnji čas bi že bil da jesenice zmagajo kakšno tekmo v ligi ebel in najlepša zmaga bi bila proti olimpiji. Very Happy .
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran AIM - AOL Instant - naslov
slavko

Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: 26 Okt 2007 16:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TED SATOR SE VRAČA V ZDA

2008/2009, izrazil željo, da bi prekinil sodelovanje in se vrnil v Združene države Amerike.
Hokejska zveza Slovenije spoštuje selektorjevo odločitev in bo naredila vse, da bo slovenska izbrana vrsta novega selektorja dobila v čim krajšem času. Damjan Mihevc, predsednik Hokejske zveze Slovenije, obžaluje takšno Satorjevo odločitev: "Ted Sator je izrazil željo, da s slovensko hokejsko reprezentanco ne bi več sodeloval in da bo z družino živel v Združenih državah Amerike, zato smo se odločili, da sporazumno prekinemo sodelovanje," je zapisal Mihevc.

ZBOR SLOVENSKE REPREZENTANCE

Slovensko hokejsko reprezentanco čaka konec tedna prva akcija v novi sezoni. Po odhodu selektorja Teda Satorja bosta reprezentanco vodila njegova dosedanja pomočnika Pavle Kavčič in Matjaž Kopitar, na turnirju serije Euro Challenge v Italiji pa bodo tekmeci Slovenije domača reprezentanca, Francija in Hrvaška. Slovenijo bodo večinoma zastopali hokejisti iz moštev slovenske lige, saj v avstrijski ligi Ebel ne bodo prekinili tekmovanja, tako da bosta imela oba slovenska kluba konec tedna po dve tekmi. Na turnirju Euro Challenge v Pinerolu in Torre Peliceju bo Slovenija v petek ob 17. uri najprej igrala s Francozi, naslednji dan s Hrvati in v nedeljo ob 18.30 še z gostitelji Italijani.

slavko

Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: 11 Nov 2007 14:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

KOPITAR ZADEL ZA ZMAGO

Anže Kopitar je za zmago Los Angelesa nad Dallasom s 6:5 zadel kar dvakrat, obakrat v zadnji tretjini, v kateri so Kralji nadvse uspešno lovili zaostanek za gosti. Na prvi tekmi v sedmih dneh so bili Kralji ob začetku srečanja videti nezbrani, v prvih dveh tretjinah je plošček v njihovi mreži pristal kar štirikrat. Ob vodstvu Dallasa s 4:0 so se Kralji prebudili, zadnja tretjina pa je bila povsem njihova.

Čeprav je Dallas zmagal na zadnjih 34 tekmah, na katerih so imeli prednost vsaj enega gola, pa tokrat štirje zadetki tokrat niso bili dovolj za slavje. Po obranjenih 27 strelih v prvi in drugi tretjini je moral po plošček v svojo mrežo tudi vratar Zvezd, Marty Turco. Kralji so v petih minutah s streli Dustina Browna, ki je začel kanonado Kraljev, Scotta Thorntona, Alexandra Frolova, Anžeta Kopitarja in Ladislava Nagyja povedli s 5:4, minuto pred koncem srečanja pa je Dallasov Mike Modano zadel za podaljšek.

"Pred zadnjo tretjino smo si rekli, da bomo šli na led in pokazali iz kakšnega testa smo. O predaji ni bilo govora. Na koncu se je izšlo več kot čudovito. Po drugem golu smo prav leteli in šli vse do konca," je za spletno stran športne mreže ESPN povedal Kopitar.
slavko

Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: 13 Nov 2007 12:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AMERIČAN NA KLOPI OLIMPIJE

Uprava ZM Olimpije je po odstopu Ildarja Rahmatuljina izbrala novega trenerja. V sredo v Ljubljano prihaja 40-letni Mike Posma.
Američan je zadnje štiri sezone deloval v švicarski B-ligi v moštvu SC Langenthal. V nedeljo se mu obeta nov obračun s trenerjem Acronija Jesenic Kimom Collinsom, ki je tudi treniral v tej švicarski ligi. Posma prihaja s Floride, rojen pa je v New Yorku. V igralski karieri je bil branilec, osem sezon je nastopal v Švici. Na naslednjih dveh tekmah bo na klopi Bojan Zajc .V torek proti Albi in v četrtek v Celovcu bo moštvo vodil Bojan Zajc, ki je bil doslej pomočnik Rahmatuljina. Posma bo debitiral na večnem derbiju, ki bo v nedeljo ob 19.00 (prenos na TV SLO 2).

Robert Luongo na vprašanje ko je na tekmi skoraj pogoltnil pak:

"Malo boli, vendar ni to nič tako strašnega."

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
slavko

Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: 25 Nov 2007 14:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ANŽE ZOPET ZADEL

Najboljši slovenski hokejist, ki si svoj kruh služi v ameriški poklicni ligi NHL, Anže Kopitar, je v noči na nedeljo čez lužo znova blestel. Tokrat se je na tekmi proti San Joseju, ki so jo Kralji v gosteh dobili z 2:1, v statistiko vpisal kot strelec in kot podajalec. S to zmago so Kralji končali negativni niz petih porazov in po treh tednih spet slavili na tujem ledu.Anže Kopitar se je pred tekmo dobro zavedal, da lahko odsotnost z ledu tudi po enem tednu pomeni težave, vendar pa je bil sinoči čas za zmago Los Angelesa. Uvodna zadetka v prvi tretjini, ki sta ju prispevala Kopitar in Dustin Brown sta nakazala na to, da se s Kralji ne gre šaliti. San Jose je nazadnje igral 17. novembra, ko je po podaljšku proti Anaheimu izgubil na domačem ledu, in Los Angeles je njihovo zaspanost dobro izkoristil.
slavko

Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: 26 Nov 2007 19:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZNAN JE NOVI SELEKTOR SLOVENSKE REPREZENTACE

Mats Waltin je novi selektor slovenske hokejske reprezentance. To je po 44. dopisni seji potrdilo vodstvo Hokejske zveze Slovenije. HZS in njen predsednik Damjan Mihevc bosta Waltina uradno predstavila na torkovi (27. november) novinarski konferenci, ki se bo v Hali Tivoli (dvorana Bolka) pričela ob 14.30. Pomembnejša dosežka novega selektorja sta nedvomno osvojitev petega mesta na OI 2002 in bronasta medalja na SP 2002, kjer je bil pomočnik trenerja švedske reprezentance.Mats Waltin, 54-letni Šved iz Stockholma, je najprej bdel nad moštvom Djurgardens, svoje trenersko in igralsko znanje pa je pridobival tudi v Göti, Södertäljeju, Luganu in Zugu. Za švedsko A reprezentanco je nastopil 236-krat in zanjo dosegel 12 golov. Po izboru novinarjev je bil na SP leta 1976 izbran v all star ekipo, poleg osmih nastopov na SP pa je bil tudi igralec olimpijskega turnirja, kjer je leta 1980 v Moskvi in leta 1984 v Los Angelesu osvojil bronasti odličji. Lani je bil glavni trener celovškega kluba KAC.
slavko

Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: 29 Nov 2007 13:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

KOPITAR ZOPET ZADEVA

Odločeni, da sila povprečni predstavam naredijo konec, so Kralji iz Los Angelesa gostili Morske pse iz San Joseja. Vedeli so, da bo naloga bržkone težka, saj zaradi poškodbe nista nastopila prva strelca ekipe Alexander Frolov in Mike Cammalleri. Kljub temu so strnili vrste in z enotno in dinamično igro po kazenskih strelih strli odpor nasprotnikov. In to tretjič v mesecu novembru. Kar najbolj veseli, je dejstvo, da je krajšo strelsko sušo prekinil Hrušičan Anže Kopitar. Dosegel je dva gola. Enega iz kazenskega strela, drugega pa z igralcem manj na ledu. Tekmo so bolje začeli gostje, ki so že v četrti minuti povedli prek zvezdnika lige Joeja Thorntona, a je Kralje v igro na mojstrski način vrnil Anže Kopitar. Zadel je namreč z igralcem manj na ledu in nasprotnikom očitno zbil moralo.Kopitar je car o tem ni nobenega dvoma , in moje mnenje je da tako dobrega hokejista Slovenija še in in ga tudi nikoli več nebo imela v NHL u .Praktično razbija svoje nasprotnike z hitrostjo in kirurško natančnimi streli. Razz Cool
slavko

Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: 29 Nov 2007 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NOVA OKREPITEV PRI OLIMPIJI

Hokejisti ZM Olimpije bodo lahko nekoliko lažje zadihali, saj se je moštvo okrepilo z ameriškim napadalcem Brianom Felsnerjem.35-letnik je v zadnjih petih letih igral v elitnih divizijah v Nemčiji, Švedski, Švici in Danski. Ima tudi NHL-izkušnje, saj je pred desetimi leti branil barve Chicago Blackhawksov.Zaradi prihoda Felsnerja, ki bo zaigral že v petek proti Beljaku, v ljubljanskem klubu ne bodo odslovili nobenega drugega tujca.
slavko

Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: 02 Dec 2007 11:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PORAZ KRALJEV

Dvajsetletni Anže Kopitar nadaljuje z odličnimi predstavami v dresu Kraljev. Pred domačimi gledalci s soigralci sicer ni uspel zmagati, je pa dosegel drugi in hkrati zadnji zadetek na srečanju s Coloradom. Igralci Colorada so se v Staples Centru veselili zmage s 5:2. Prva tretjina je sicer pripadla domačim hokejistom, za katere je v šesti minuti po podaji O'Sullivana zadel Ivanans. V 18. minuti prve tretjine je zadel Kopitar, ki je tokrat na ledu prebil 21 minut. Tudi pri tem zadetku je podal O'Sullivan. Kralji na zadnjih devetoh tekmah niso uspeli doseči več kot tri zadetke. „Imeli smo odlično prvo tretjino in kazalo je, da bo to odlična tekma, ampak potem je vse propadlo. Želim najti razlog za to,“ je po tekmi povedal trener Kraljev Marc Crawford.